Kraków rozpoczyna walkę ze smogiem

Jednym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest stan dróg. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości aut na krajowych ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków wybory 2014
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.